Kadeti upisali još jednu pobjedu u JKL

Pred 50-ak bučnih gledatelja i u dobroj atmosferi u Trnskom je odigrana utakmica 11. kola jedinstvene kadetske lige između KK Bosco i KK Radnik. Pobjedu je odnio domaćin rezultatom 98:83.
Igrači Radnika energičnije ulaze u utakmicu i koriste nešto opušteniji pristup domaćina te laganim
poenima iz kontri stvaraju osjetniju prednost. Trener Bosca, Pavel Sovulj, ubrzo zove minutu odmora.
Nakon predaha naša ekipa se budi i vrlo brzo okreće stvari na svoj mlin, ali Radnik drži priključak i
nakraju prve četvrtine Bosco ima samo poen prednosti (27:26). Rezultatska neizvjesnost nastavila se i u drugoj četvrtini da bi se sredinom iste naša momčad odvojila prvo na osam, a potom i na jedanaest razlike (50:39). Do te prednosti Bosco je došao ponajprije odličnom igrom Luke Petranovića koji je u drugoj četvrtini zabio 10 od svojih 12 koševa u prvome poluvremenu. Unatoč boljoj igri Bosco na poluvrijeme odlazi samo s pet poena prednosti (50:45). U nastavak utakmice ulazimo puno bolje i energičnije te tricama Petranovića i Brekala dolazimo do nove dvoznamenkaste prednosti. S druge strane gosti svoje prve poene u nastavku postižu tek nakon tri minute igre.

Nakon toga igrači Bosca malo posustaju što ekipa Radnika koristi da bi prvo smanjila
razliku, a potom tricom sa zvukom sirene došla i do prednosti od tri poena (69:72). Prvih šest minuta posljednje četvrtine gledali smo rezultatski neizvjesnu utakmicu. Pri rezultatu 83:83 Bosco tricom Tikveša te poenima Petranovića gradi prednost od pet poena. Zadnje 4 minute utakmice gosti su se ispuhali i nisu više uspjeli zabiti niti poena te je naša momčad nakraju slavila rezultatom 98:83. Čestitke našim dečkima na još jednoj pobjedi, a gostima želimo sreću u nastavku natjecanja.

Odličnu utakmicu za domaćina odigrao je Luka Petranović koji je zabio 31 koš te je tome pridodao i
10 skokova i 1 blokadu. Marat Kos upisao je 15 poena, 6 skokova i 5 asistencija dok je Tin Tikveš u
pobjedi Bosca sudjelovao s 14 koševa i 3 asistencije.