Kadeti Bosca uvjerljivom pobjedom zaključili nastup u ZG prstenu i službeno potvrdili plasman u Jedinstvenu kadetsku ligu

Bosco je uspješno završio svoj put u ZG prstenu za ovu kalendarsku godinu. U posljednjem,
14. kolu Prve kadetske lige dočekao je Mladost u Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi i
upisao uvjerljivo slavlje od čak +31 (81:50).
Nakon prvog poluvremena imao je četiri koša razlike (36:32), da bi pitanje pobjednika riješio u
trećoj četvrtini (napravio seriju 15:0 za odlazak na 51:32).
Zanimljivo, najbolji strijelci bili su Marin Cvitković i Luka Petranović sa 15 poena. Pratio ih
je Franko Biloš sa 14 ubačaja.

Trener Bosca Pavel Sovulj je nakon utakmice izjavio:

Pavel Sovulj Bosco trener kadeta
Došli smo odigrati opušteno protiv Mladosti tako da se pritisak nije osjetio. Pobjedom protiv Medveščaka u prošlom kolu osigurali smo drugo mjesto tako da nismo imali rezultatski imperativ, iako smo u prvoj četvrtini malo zakazali. Nastupili su igrači, koji inače imaju manje nastupa tijekom sezone. Svi su dobili svoju priliku i mislim da su se svi upisali u strijelce osim jednog igrača. Zadovoljan sam!

Bosco je ovu polusezonu i godinu zaključio na drugom mjestu u poretku (omjer 11-3 i 25
osvojenih bodova), što je svakako veliki napredak i uspjeh u odnosu na prošlosezonski rezultat
(treće mjesto, omjer 10-4 i 24 osvojena boda).
Iduća stanica za Bosco je Jedinstvena kadetska liga, koju će igrati drugu sezonu zaredom. Uz
Bosco, plasman su osigurali Cibona i Cedevita Junior jer na državno natjecanje u kadetskoj
konkurenciji idu prve tri momčadi iz ZG prstena.
Dečki, bravo te velike čestitke na pobjedi i plasmanu na državno natjecanje!