Bosco seniori Dubrava kup Furnir

Bosco osvojio drugo mjesto na Dubrava Kupu

U Sportskoj dvorani Dubrava jučer je odigrano finale Dubrava Kupa između Furnira i Bosca. Pobjeda je pripala domaćinu turnira, a završilo je 21 razlike (96:75).

U prve dvije četvrtine Bosco je vrlo dobro parirao Furniru. Nakon prvog poluvremena rezultat je bio 46:45. U nastavku domaći sastav riješio je pitanje pobjednika i time opravdao status najbolje momčadi na ovom turniru. Međutim, Bosco definitivno zaslužuje čestitke jer Zabok se ne pobjeđuje svaki dan.

Najbolji strijelac Bosca u ovoj utakmici bio je Ante Smolić sa 18 postignutih koševa.

Trener Bosca Ivan Tomas dao je svoj osvrt na turnir.

Furnir je zasluženo osvojio prvo mjesto. Ja ponovno mogu biti zadovoljan sa igrom svojih igrača u prvom poluvremenu.
Drugo poluvrijeme pokazalo je veliki pad u koncentraciji. Pokušali smo se vratiti u igru sa starijim igračima, ali nije išlo.
Mislim da je ova utakmica bila dobra škola za mlade igrače.

Poznat je termin utakmice drugog kola (četvrtfinala) regije Centar u sklopu Kupa Krešimira Ćosića između Medveščaka i Bosca. To će biti u nedjelju, 19. rujna. Odigrat će se u Sportskoj dvorani Osnovne škole Ivan Filipović s početkom u 12 sati i 15 minuta.

Dečki, čestitke na osvojenom drugom mjestu!

Pripremio: Matej Kalem