Bosco je nadigrao Goricu

3. kolo HT Premijer lige za ostanak u dvorani na Trnskom ponudilo je dvoboj između KK Bosco i KK Gorica. S obzirom da je borba za ostanak u najboljem razredu hrvatske košarke vrlo izjednačena svaka pobjeda je bitna. Iz ovog susreta je kao pobjednik izašla naša ekipa. Ovom pobjedom prekinuli smo niz gostiju od 4 uzastopne pobjede te im ujedno nanijeli i prvi poraz u ligi za ostanak.

Gosti su puno bolje otvorili susret te su, ponajprije preko njihovog najefikasnijeg igrača Cinca,
nametnuli svoj ritam igre i nakon 6 minuta igre imaju prednost od 9 koševa razlike. Naši igrači u
početnim minutama igre nisu imali rješenje za pokretljivu obranu gostiju, a vanjski šut ih nije služio
što je dovelo do toga da su već u ranoj fazi bili u značajnijem zaostatku za Goricom. I dok Bosco
nikako nije uspijevao naći šut, igrači Gorice koristili su sve svoje šanse iz reketa. Cinac i Batur bili su predvodnici dobre igre Gorice u prvoj četvrtini te su kombinirano ubacili 14 od 23 poena gostiju.

Dobra igra gostiju nastavila se u drugoj četvrtini. U toj dionici igre, uz dotad raspoloženog Cinca i Baturu, istaknuo se Jure Gunjina čijim je tricama i prodorima Gorica držala dvoznamenkastu prednost. Bosco se počeo buditi polovicom druge četvrtine, ali unatoč tome i dalje su igrači Ivana
Tomasa izgledali poprilično rezervirani u napadu te gosti na poluvrijeme odlaze sa zasluženom
prednosti od 12 razlike (39:51).

Početak treće četvrtine za našu momčad nije mogao bolje započeti. Prvo Luka Krajnović, a zatim i
Marko Jurič pogađaju dvije brze trice te se tim koševima približavamo gostima na samo minus 6
(45:51). Nakon toga Bosco još više podiže intenzitet igre u obrani što dovodi do kontre za Krajnovića i još većeg rezultatskog približavanja Gorici.

Sveukupnom serijom od 14-0 u tri minute igre u nastavku susreta naši igrači nisu samo izjednačili rezultat nego su prešli i u vodstvo. Ponovno smo dobili vrlo otvorenu utakmicu. Ta rezultatska neizvjesnost trajala je kratko jer Gorica nikako nije uspijevala pronaći svoju igru iz prvoga dijela utakmice što je dovelo do toga da su sve više zaostajali za Boscom.

No, za takav rasplet ipak su najzaslužniji naši igrači koji su jako dobrom igrom u oba smjera
jednostavno zavladali terenom. Odličnu treću četvrtinu odigrao je Luka Babić koji je u toj dionici
ubacio 10 od svojih ukupno 18 poena. S druge strane s jako dobrom igrom je nastavio Gunjina, ali njegovi poeni nisu bili dovoljni da Gorica ostane u igri za pobjedu.

Naša momčad je u zadnjih 10 minuta susreta ušla s 13 poena prednosti (75:62). Unatoč lijepoj
prednosti, opuštanja u redovima naše ekipe nije bilo. Nastavili su igrači Bosca zatrpavati koš gostiju. Prvo su lijepom akcijom Jurič i Krajnović povećali vodstvo Bosca na 77:62 da bi akciju kasnije tricom završio Petar Babić čime smo Gorici pobjegli na visokih 18 razlike. Na terenu je do kraja utakmice postojala samo jedna momčad. Gorica jednostavno nije više imala snage za povratak u utakmicu te bodovi ostaju na Trnskom.

Konačni rezultat bio je 107:80 za Bosco. Čestitke našim igračima na prikazanoj odličnoj igri kojom su ostvarili bitnu pobjedu u ligi za ostanak.

Najefikasniji u redovima Bosca, ali i na cijeloj utakmici, bio je mladi Luka Krajnović s 36 ubačena koša, a na svoj konto je pridodao još i 5 asistencija. Babić Luka i Babić Petar pridodali su za domaćina svaki po 18 koševa.

Ante Krapić, igrač Bosca:

Ante Krapić Bosco „Znali smo da nas čeka jedna ozbiljna utakmica. Po meni Gorica zaslužuje puno bolje mjesto na tablici nego na kojem trenutačno je. Što se tiče današnje utakmice, loše smo  otvorili, ali cijelo vrijeme smo vjerovali da ako samo malo dignemo agresivnost u obrani da bi rezultat trebao doći na našu stranu. Tako smo se i dogovorili na poluvremenu. Dali smo sve od sebe i nakraju otišli na velikih 20 razlike.“

Ivan Tomas:

Ivan Tomas stožer Bosco „Čestitao bih svojim momcima na odličnoj utakmici. Nakon lošeg ulaska u utakmicu tamo negdje polovicom druge četvrtine počeli smo igrati obranu. Mislim da je ova pobjeda isključivo plod naše agresivnosti.“