2. KOLO HT PREMIJER LIGE

BOSCO – CEDEVITA JUNIOR

HT Premijer liga vratila se u Trnsko nakon tri godine izbivanja. Bosco je u slavljeničkom
ozračju i raspoloženju dočekao gradskog suparnika Cedevitu Junior. Nakon uvodnog poraza u
Zadru, igrači trenera Ivana Tomasa tražili su iskupljenje u ovom dvoboju. S druge strane,
Cedeviti Junior ovo je bio prvi prvenstveni susret nakon ispadanja u kvalifikacijama za FIBA
Europe Cup. Vrijedi izdvojiti povratak Krunoslava Simona u Trnsko nakon nešto više od
deset godina i njegov premijerni nastup za Cedevitu Junior.
Bosco je odlično otvorio utakmicu te preko Mladena Primorca i Marka Juriča poveo 5:0.
Nakon toga došla je serija gostiju 8:0, koju je tricom prekinuo Luka Babić (8:8). Prva četvrtina
okončana je rezultatom 23:15 za gostujući sastav.
U drugoj četvrtini domaća momčad je u dva navrata bila ispod deset koševa zaostatka (20:28,
22:30), ali Cedevita Junior je do poluvremena napravila uvjerljivu rezultatsku razliku koja je
iznosila 17 koševa (33:50). Najbolji strijelci prvog poluvremena bili su Jurič sa deset poena kod
Bosca i Josip Batinić sa 15 ubačaja kod Cedevite Junior.
U trećoj četvrtini Bosco je dva puta stigao na -10 (43:53, 45:55), ali velika rezultatska prednost
Cedevite Junior ipak nije bila ugrožena. Dokaz tome je rezultat 69:55 nakon trećeg razdoblja
igre.
Posljednjih deset minuta odlučilo je pobjednika u ovom ogledu. Cedevita Junior startala je
pobjedom u novu sezonu, a Bosco je upisao drugi uzastopni poraz.
Primorac sa 14 poena kod Bosca i Batinić sa 18 koševa kod Cedevite Junior bili su najbolji akteri