u gostima, kadeti slavili juniori upisali poraz

Ovaj tjedan kadeti i juniori Bosca imali su svoje gostujuće nastupe u ZG prstenu.

Kadeti su u Sportskoj dvorani Osnovne škole Središće nadigrali i uvjerljivo pobijedili
Akademiju Mrav (12. kolo Prve kadetske lige) sa čak 40 koševa razlike (43:83) i sa
utakmicom manje nalaze se na trećem mjestu u poretku (omjer 8-3 i 19 osvojenih bodova).
Pitanje pobjednika bilo je riješeno nakon prvog poluvremena (vodili su 43:23). Najbolji strijelac
bio je Marin Brekalo, koji je postigao 21 poen.

Igrači Bosca agresivno su ušli u utakmicu i već u prvoj četvrtini su stvorili osjetnu
prednost. Obrana je funkcionirala gotovo savršeno, a želja i volja igrača da isprave nepravdu iz
prve utakmice dovela je do toga da je gotovo svaka lopta ulazila u koš. Snažnim napadačkim skokovima redali su kadeti poene za poenom. Ne dopuštajući domaćim navijačima ni najmanju priliku za veseljem, Bosco je ne smanjujući kvalitetu predstave, u 3. četvrtini došao i do najveće razlike. Marat Kos i Bruno Bubalo bili su nerješiva enigma za indisponiranog protivnika, statistički si „puneći“ sve kategorije, u čemu ih je pratila cijela ekipa. U zadnjoj četvrtini, bez obzira na rotacije, energija nije niti malo pala, a točka na i bilo je fantastično zakucavanje Luke Petranovića.

Nove nastupe imaju sutra na gostovanju kod Dinama (13. kolo, Sportska dvorana Osnovne škole Rudeš s početkom u 11 sati i 15 minuta) i prekosutra (domaćinstvo sa Medveščakom u zaostalom dvoboju 11. kola, Sportski centar
Univers, početak u 13 sati i 30 minuta).

Juniori su u Domu košarke Cedevita imali ispit protiv Cedevite Junior (četvrto kolo Prve
juniorske lige). Bez obzira na konačan rezultat i pobjedu protivnika (93:71), pružili su vrlo
dobar otpor. Istaknuli su se Gabrijel Beppe Tomas sa 16 i Ante Čović sa 15 ubačaja. Novi
susret je protiv Dinama (peto kolo, četvrtak, 15. prosinca od 16 sati i 15 minuta).

Cedevita je zasluženo pobijedila. Cijelu utakmicu mi smo se tražili, a imali smo previše
grešaka i izgubljenih lopti. Protiv Dinama bit će definitivno teško. Nadam se da ćemo izvući