Bosco Ante Krapić Jazine Arbanasi

Seniori uvjerljivo pobijedili, kadeti ponovno poraženi

U Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi jučer je odigrana utakmica prvog kola nove sezone Prve muške košarkaške lige između Bosca i Jazina-Zadar 2. Uvjerljiva pobjeda od čak 39 koševa razlike pripala je igračima trenera Ivana Tomasa (98:59).

Pitanje pobjednika bilo je riješeno nakon prvog poluvremena (rezultat je bio 57:26). Time je nastavak bio samo formalnost što se konačnog ishoda tiče.

Najbolji strijelci bili su Ante Krapić sa 16 koševa za Bosco i Emilio Banić sa 13 poena kod Jazina.

Mi smo ozbiljno shvatili utakmicu. Jako sam zadovoljan kako su moji igrači odigrali i to sa velikom energijom na terenu bez obzira što su Jazine došle u skroz pomlađenom sastavu. Čestitam im na pristupu i na pobjedi,

rekao je trener Bosca Ivan Tomas.

Čestitam svojim suigračima. Dali smo sve od sebe i pokazali pravo lice. Obrana nam je bila čvrsta i dobra te smo nametnuli svoj ritam. To je donijelo konačan rezultat u našu korist,

kazao je igrač Bosca Dario Kuzmanović.

Opširna statistika može se pronaći na LINKU.

Novi natjecateljski ispit Bosca na rasporedu je u srijedu. U polufinalu regije Centaru sklopu Kupa Krešimira Ćosića dolazi Dinamo Zagreb. Igra se u
Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi s početkom u 18 sati. Ukoliko Bosco prođe, u finalu igrat će protiv boljeg iz utakmice ZapruđeHermes Analitica.

Poslije seniora svoj nastup imali su kadeti Bosca, koji su gostovali kod kadeta Cibone u okviru drugog kola Prve kadetske košarkaške lige. U tri četvrtine izgledali su vrlo dobro u rezultatskom smislu, ali u zadnjem periodu ipak su pokleknuli i upisali drugi ovosezonski poraz. Šteta jer protiv Dubrave u Trnskom bili su blizu pozitivnog rezultata, a u KC Dražen Petrović uopće nisu bili loši. Dapače! Međutim, utjeha se može pronaći u Svenu Gavranoviću koji je Ciboni ubacio 23 koša, čime je bio prvi strijelac Bosca.