rezultatski neizvjesno do zadnje minute susreta

Ove subote naša je momčad gostovala kod KK Alkara u Sinju“, a pobjedu je odnijela domaća ekipa rezultatom 88:82. Alkar je tako došao do svoje pete pobjede u ligi i time se izjednačio s našom momčadi na prvenstvenoj tablici.

Igrači Bosca u utakmicu kreću koncentrirano i odlučno u nastojanju da dođu do važne pobjede koja bi ih vratila na osmo mjesto tablice i osigurala nešto mirniju završnicu regularnog dijela prvenstva. Prve koševe za Bosco nakon samo dvadesetak sekunde igre postiže mladi Matić na asistenciju iskusnoga Primorca da bi već u idućem napadu Matić vratio uslugu i asistirao Primorcu za njegove prve poene.
Naša momčad je prvu četvrtinu odigrala na visokom nivou uz brzi protok lopte koja je rezultirala otvorenim šutevima i lakim poenima.

Takvom brzom i efikasnom igrom Bosco četiri minute prije kraja isteka prve četvrtine ima visokih 14 poena prednosti nad domaćim sastavom (27:13).

No, Alkar do kraja ipak uspijeva smanjiti zaostatak i na kratki predah Bosco odlazi s prednošću od 6 razlike (30:24)
Napadački su najraspoloženiji u prvih deset minuta igre bili mladi Luka Krajnović i Andrej Matić koji su od Boscovih 30 koševa u prvoj četvrtini kombinirano zabili 18 poena (Krajnović 12p, Matić 6p).

Početak druge četvrtine je baš kao i početak prve bio u znaku igrača Bosca. Radulović prvo zabija tricu, zatim iskusni Petar Babić realizira oba slobodna bacanja da bi Šljivarić na asistenciju Radulovića odveo Bosco do još jedne prednosti od 14 razlike (24:38). U toj dionici igre Alkar pokušava presingom odgovoriti na dobru igru Bosca i do poluvremena domaćin uspijeva smanjiti zaostatak.

Na odmor Bosco odlazi s prednošću od pet poena (54:49).
Najefikasniji u redovima naše momčadi u prve dvije četvrtine su bili Krajnović s 12 poena, Primorac s 9 poena i Marko Jurič također s 9 poena.

trener Tomas

Reko bi da smo utakmicu izgubili u prvom poluvremenu, napadački smo igrali dobro i bili raspoloženi.  S druge strane obrambeno nismo postojali, obrana je bila ključni razlog zašto smo izgubili.

Nastavak utakmice otvaramo s dva lagana poena Juriča kojem je odlično asistirao Luka Babić, a samo napad kasnije Luka Babić se upisuje u strijelce zabivši koš i dodatno slobodno bacanje zbog pretrpljenog prekršaja. No Alkar ne posustaje i na polovici treće četvrtine dolazi na samo poen zaostatka 64:63. Da domaćin u idućem napadu ne dođe do izjednačenja ili svoje prve prednosti,
pobrinuo se Mladen Primorac koji pogađa tricu za 4 razlike (67:63). Bolja igra domaćina u nastavku susreta ipak je rezultirala izjednačenjem u 28. minuti utakmice što je primoralo trenera Tomasa da pozove minutu odmora.

Nakon dogovora na klupi momčad Bosca dvije minute do kraja četvrtine zabija 7 koševa od kojih se posebno ističe Krajnovićev uz zvuk sirene. U zadnju četvrtinu ulazimo s prednošću od 76:72.

Luka Krajnovic

očekivali smo čvrstu utakmicu s njihove strane. To smo i dobili i nismo znali najbolje odgovoriti

Posljednja dionica igre ponudila je rezultatski neizvjesnu utakmicu do samoga kraja. Alkar se ponajprije zahvaljujući raspoloženom I. Polutaku sve više približavao Boscu da bi u 34. minuti nakon novih Polutakovih koševa Alkar prvi puta došao u vodstvo. Igrači Bosca su do kraja susreta pokušali preokrenuti rezultat, ali bodovi su ovoga puta ostali u Sinju.

Najučinkovitiji u našoj momčadi je bio Luka Krajnović s 23 poena, Marko Jurič s 15 poena, dok je