Bosco Ante Smolić Dubrovnik

Pobjedom protiv Dubrovnika prekinuli smo negativan niz

Bosco je ostvario pobjedu, kojom je prekinuo niz od dva poraza zaredom. U Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsigostovao je Dubrovnik u sklopu trećeg kola Prve muške košarkaške lige. Završilo je 82:69 za igrače trenera Ivana Tomasa.

Nakon prvog poluvremena Bosco je imao +8 (37:29). Pitanje pobjednika bilo je riješeno u posljednjoj, četvrtoj četvrtini kada je otišao na 14 koševa razlike (70:56).

Naš najbolji strijelac bio je Ante Krapić sa 17 poena. Pratio ga je njegov imenjak Smolić sa 14 ubačaja.

Čestitam svojim igračima na pobjedi. Ovo je bila jako teška utakmica za nas. Dubrovnik se pokazao kao jaka i ozbiljna momčad. Sigurno nam nije bilo lako igrati nakon dva uzastopna poraza. Međutim, našli smo snage i uspjeli smo prebroditi krizne situacije u ovoj utakmici.

U prvom poluvremenu bili smo u situaciji da prelomimo utakmicu na svoju stranu, ali Dubrovnik je iz tranzicije dobro iskoristio naše gluposti koje smo radili i stalno nam bio blizu praktički do samog kraja. Koliko god rezultat izgleda uvjerljivo, ova pobjeda bila je teško izborena, rekao je trener Bosca Ivan Tomas.

– Cijeli tjedan spremali smo se za ovu utakmicu. Mislim da smo zasluženo pobijedili. Dubrovnik je ozbiljna momčad i to se vidjelo. Bez obzira što smo mi bili u plusu, protivnik je radio serije i vraćao se u egal. Malo smo ispaštali sa osobnim pogreškama, pogotovo mi iskusniji i stariji igrači. Ova utakmica definitivno pripada mlađim igračima, koji su nas dogurali do pobjede. Samo tako možemo ići dalje i njima pomoći da skupe iskustvo za sljedeće utakmice, kazao je igrač Bosca Petar Babić.

Statistika je dostupna na poveznici, a snimku možete pogledati na:

Bosco je na omjeru 2-1, što znači 5 osvojenih bodova. U okviru četvrtog kola ponovno je domaćin, a u goste stiže Amfora iz Makarske. Susret je na rasporedu u subotu, 16. listopada u Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi s početkom u 19 sati i 15 minuta.

Pripremio: Matej Kalem, Služba za medije KK Bosco