ODIGRANE UTAKMICE

Jučer smo gostovali u Zadru kod istoimenog domaćina u okviru prvog kola nove sezone HT
Premijer lige. Iako smo nakon prvog poluvremena imali samo sedam koševa zaostatka (48:41),
u drugom poluvremenu ipak se nismo uspjeli vratiti u rezultatskom smislu i na kraju smo upisali
poraz (97:81).
Naš najbolji strijelac bio je Luka Krajnović sa 25 poena. Njegov imenjak Babić ostvario je 18
ubačaja.
-Ključ pobjede Zadra bio je u prvom poluvremenu, gdje smo imali slab rezultat s obzirom
na ono što smo prikazali na parketu. S nekim stvarima nisam bio zadovoljan. U drugom
dijelu fizički smo pali i potpuno zaslužena pobjeda domaćina, rekao je trener Bosca Ivan
Tomas.
-Jako dobra utakmica. Mislim da smo se prvo poluvrijeme dobro držali, ali u drugom
dijelu njihova kvaliteta došla je do izražaja. Zadar je ipak mnogo veći klub, ali vrlo sam
zadovoljan sa svojom ekipom i mislim da ćemo rasti iz utakmice u utakmicu, kazao je igrač
Bosca i ujedno povratnik Luka Krajnović.
Statistika je dostupna klikom na link.

Dok snimku utakmice možete pogledati na webu

U sljedećem, drugom kolu dočekujemo gradskog susjeda Cedevitu Junior. Utakmica je na
rasporedu već u petak, 7. listopada u Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi s početkom u 19
sati. Vrijedi istaknuti kako klub slavi 30 godina postojanja.
Osim seniora Bosca, u akciji su bili pretkadeti i kadeti koji su prošli vikend imali maraton sa
Cibonom u sklopu ZG prstena.
Pretkadeti su pod vodstvom Edija Račkog iznenadili Cibonu (treće kolo Prve pretkadetske
košarkaške lige) tako što su je rezultatski nadigrali i uvjerljivo pobijedili (102:68). Markus
Gunjača sa 23 koša bio je prvo ime Bosca u rubrici strijelaca. U poretku Bosco se nalazi na
drugom mjestu (omjer 3-0 i 6 osvojenih bodova). Sljedeći ogled je protiv Zapada u Domu
košarke Cedevita (subota, 8. listopada u 14 sati i 30 minuta).
Kadeti i njihov trener Pavel Sovulj nažalost nisu uspjeli ponoviti senzacionalan uspjeh
pretkadeta jer su doživjeli poraz od Cibone u trećem kolu Prve kadetske košarkaške lige
(78:103). Međutim, posebnu pohvalu zaslužio je Marat Kos koji je postigao čak 31 koš i bio
najbolji strijelac Bosca. Poredak kaže da je Bosco na šestoj poziciji (omjer 1-2 i 4 osvojena
boda). Idući susret je gostovanje kod Medveščaka (nedjelja, 9. listopada u 20 sati).