Bosco momčad

Nastavljamo pozitivan niz rezultata

Bosco je došao do nove pobjede i time produžio niz pozitivnih rezultata. Sinoćnji gost Sportske dvorane Boško Božić-Pepsi bila je Amfora iz Makarske u okviru četvrtog kola Prve muške košarkaške lige. Konačan ishod bio je 94:73.

Poslije prvih 20 minuta Bosco je imao +15 (45:30). U nastavku kontrolirao je rezultat i dvoboj mirno priveo prema kraju. Naši najbolji akteri bili su Petar Babić i Ante Smolić sa 13 koševa. Pratili su ih Luka Katura i Leon Šljivarić, koji su postigli 12 poena.

Čestitam svojim igračima na pobjedi. Mislim da smo dobro odradili utakmicu. Amfora je protiv Hermes Analitice pokazala da nije slučajno igrala na jednu loptu.
Veseli me činjenica da su naši mladi
igrači dosta igrali, čime mogu biti zaista zadovoljan sa ovom pobjedom,

rekao je trener Bosca Ivan Tomas.

– Ušli smo agresivno u utakmicu i sa namjerom da pobijedimo. Pobjedu protiv Amfore smo upisali i protiv Dinama idemo po još jednu kako bi u poretku imali pobjedu više od njih, kazao je igrač Bosca Mihael Linde.

Boscovu statistiku pogledajte ovdje, a FIBA-inu na poveznici, snimka utakmice je dostupna na:

U poretku Bosco se nalazi na drugom mjestu sa omjerom 3-1 i 7 osvojenih bodova. U sljedećem, petom kolu gostuje kod trećeplasiranog Dinama, koji također ima identičan omjer pobjeda i poraza te broj bodova.

Prije seniora svoj nastup imali su kadeti Bosca, koji su jučer gostovali u Sutinskim vrelima kod kadeta Podsuseda u sklopu petog kola Prve kadetske košarkaške lige. Završilo je uvjerljivom pobjedom našeg sastava od čak +48 (49:97). Pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon prvog poluvremena (vodili smo 52:26). Marat Kos bio je najefikasniji strijelac za nas (ostvario 34 ubačaja).