još jedna neizvjesna utakmica

U dvorani na Trnskom,  Bosco i Zabok odigrali su zanimljivu i neizvjesnu utakmicu koja je nakraju završila rezultatom 70:78 u korist Zaboka. Bila je ovo utakmica između osmoplasiranog i devetoplasiranog sastava lige u kojoj su slavili gosti te se time izjednačili u omjeru pobjeda i poraza s našim sastavom (5-11).

Početak utakmice ponudio je tvrdu utakmicu u kojoj se niti jedna momčad nije uspjela rezultatski
odvojiti. Bosco je svoje prve koševe zabio s linije slobodnih bacanja (prvo A. Matić, a zatim i L.
Krajnović) da bi prvi poene iz igre dočekao u četvrtoj minuti utakmice kada Krajinović zabija za
minimalno vodstvo od 6:4.

Do kraja prve četvrtine igralo se koš za koš te se rezultat na semaforu
nakraju prve četvrtine zaustavio na 17:17.

Sam početak druge četvrtine ponudio je nešto bolju igru Bosca te se koševima Petra Babića i Leona Šljivarića naš sastav odvaja na pet razlike 22:17. Zabok brzo odgovara svojom serijom od pet koševa,a od 17. minute počinje graditi i osjetniju rezultatsku prednost. Seriju gostiju započeo je Luka Tomas da bi ju pri rezultatu 27:38 za Zabok prekinuo Krajnović svojim desetim poenom na utakmici. Na odmor se otišlo s rezultatom 29:40 za goste.

U prvom poluvremenu u redovima Bosca najučinkovitiji su bili Luka Krajnović s 10 poena i 3 skoka te Andrej Matić s 8 poena i 1asistencijom.

U drugom dijelu Bosco se agresivnijom obranom pokušava vratiti iz rezultatskog minusa i u 24. minuti utakmice približava se Zaboku na samo 4 poena zaostatka.

No Zabok još jednom prije kraja treće četvrtine uspijeva izgraditi dvoznamenkastu prednost s kojom ulazi u posljednjih deset minuta utakmice (49:63). Međutim, naša momčad se ne predaje te se serijom koševa koju je pokrenuo Matić vraća na samo poen zaostatka za gostima. U ovom periodu igre treba istaknuti Marka Juriča koji je u posljednjoj dionici igre zabio 9 od svojih 15 poena na utakmici i time držao našu momčad u igri za pobjedu.

Andrej Matić,

„Zabok je pokazao čvrstinu. Probali smo okrenuti. Dobro smo se vratili u utakmicu, ali to nakraju nije
rezultiralo pobjedom.“

Kada se činilo da bi domaćin mogao preokrenuti utakmicu u svoju korist Zabok ipak još jednom povećava svoju prednost i dolazi do nedostižne prednosti za našu ekipu.

Ivan Tomas,

„Čestitao bih ekipi Zaboka na zasluženoj pobjedi. Moji momci dali su sve od sebe, ali jednostavno