Bosco je ovaj vikend slavio na svim terenima

Juniori Bosca u nedjelju su gostovali u Dubravi gdje su protin istoimenog protivnika slavili rezultatom 63:105. Juniorska ekipa od vodstvom Pere Babić od samog početka utakmice opravdala je ulogu favorita. U prvo poluvrijeme Bosco se nije rezultatski značajno odvojio te na odmor odlaze rezultatom od 36:44. U drugom dijelu utakmice pokazali su snagu te su ubacili 61 koša. U redovima Bosca treba izdvojiti igrače s najviše ubačenih koševa a to su: Ante Čović 26, Marat Kos 16, Matej Akrap 15, Gabrijel Beppe Tomas 13, Leon Šljivarić 11.
Juniori se nalaze na 2. mjestu I. Juniorske lige s omjerom 8:2. U idućem susretu Bosco će ugostiti trećeplasiranu Cedevitu Junior, vjerujemo kako će ovo biti iznimno zanimljiva utakmica stoga dođite podržati Bosco na Trnskom.

čestitke juniorima

U šestom kolu jedinstvene kadetske lige Bosco je ugostio ekipu Didaore. Odličnu utakmicu ponudili su na Trnskom mladi igrači Bosca i Didaore. Nakraju je domaćin u zanimljivoj utakmici zasluženo slavio rezultatom 79:73.
Momčad Pavela Sovulja odlično je ušla u utakmicu i već nakon prvih četiri minute igre imala prednost od deset koševa razlike. Međutim, Diadora nije posustala i brzo vraća rezultat u egal te tri minute prije kraja dolazi i do prvoga vodstva na utakmici. Nakraju prva četvrtina ipak odlazi na stranu Bosca čije zadnje poene po završetku iste postiže Bruno Bubalo s linije slobodnih bacanja.
Drugu četvrtinu baš kao i prvu bolje otvara domaća momčad i vrlo brzo Bosco dolazi do prednosti od 11 razlike (30:19). Protok lopte Bosca u napadu bio je brz i efikasan, a pred kraj prvog poluvremena u režiji domaćina odigrana je i najljepša akcija na utakmici koju je tricom završio igrač Bosca Luka Majdov. Na predah Bosco odlazi s dvoznamenkastom prednošću (45:32).
U treću četvrtinu se ulazi s novim poenima za domaću momčad koje je postigao Marin Brekalo te time dodatno povisio rezultat u korist Bosca. Do kraja četvrtine Diadora uspijeva skroz preokrenuti rezultat te u zadnju dionicu utakmice ulazi s prednošću od dva razlike (59:61).
Prvih pet minuta posljednje četvrtine ponudilo je igru koš na koš u kojoj se bolje nakraju snašao domaći sastav. Krucijalni trenuci zadnje dionice pokazali su se koševi Boscovih igrača Brune Bubala i Marina Brekala. Pri rezultatu 61:63 za Diadoru, Bubalo prvo daje dva poena za poravnanje rezultata da bi u idućem napadu realizirao jedno od dva slobodna bacanja čime vraća prednost na stranu domaćina. Potom isti igrač krade loptu i polaže iz kontre za povećanje vodstva da bi Brekalo tricom Boscu donio prednost od plus šest. Diadora se nije predavala, ali do kraja utakmice nisu više uspjeli ugroziti vodstvo Bosca. Utakmica je završila rezultatom 79:73 u korist domaćina.
Najbolji kod Bosca bili su Bruno Bubalo koji je ubacio 23 poena te Luka Petranović i Marat Kos koji su dali po 15, odnosno 11 koševa.
čestitke kadetima

Pretkadeti Bosca bili su na gostovanju u Osijeku gdje je održan turnir Jedinstvene lige pretkadeta. Bosco se pokazao kao najbolja ekipa ovoga turnira te su upisali 2 pobjede. Trenutno se nalaze na omjeru 4:1 te su na trečem mijestu na ljestvici. Trener Edi Rački odlično je vodio ekipu koja je u obje utakmice pokazala svoju snagu i kvalitetu. U prvoj utakmice protin KK Grafičara slavili su 103:71 Zdravko Perić istaknuo se kao najbolji igrač na strani Bosca EFF 32 (pts28, sk5, as4) trebamo još izdvojiti i Vrkljan 17pts, Pintarić 15pts, Dacer 14pts.U drugom susretu protim domaćina Vrijednosnice Osijek slavlje su odnijeli rezultatom od 104:60 Gašparac se istaknuo kao najefikasniji igrač na utakmici EFF 25 (pts19, 6as, 15sk), treba još izdvojiti i kaptana Cvitkovića EFF24 (23pts, 5sk, 2as) te Perić i Pintarić EFF 18.