Protiv Zaboka upisali smo poraz nakon produžetka

U petom kolu HT Premijer lige gostovali smo u Zaboku. Nažalost, ipak nismo uspjeli doći do
druge uzastopne pobjede u sezoni (na kraju poraz 94:87 nakon produžetka).
Nakon prvog poluvremena bili smo na dva koša zaostatka (45:43). U zadnjih deset minuta ušli
smo sa +2 (59:61), da bi u posljednjoj sekundi Andrej Matić pogodio za produžetak (81:81). U
dodatnih pet minuta domaćin je bio bolji sa 13:6 i došao do prvog slavlja poslije četiri uzastopna
poraza.
Naš najbolji strijelac bio je Luka Krajnović sa 22 koša.
-Čestitam Zaboku na pobjedi. Mislim da 20 napadačkih skokova govori o njihovoj želji. Mi
smo cijelu utakmicu patili što se skoka tiče i to je logično jer je Zabok fizički bio jači od
nas. S druge strane, u zagrađivanju skoka s naše strane bilo je „spavanja“. Nažalost, ušli
smo u probleme sa šutom i slobodnim bacanjima. Uz mizeran postotak šuta za tricu i
slobodnih bacanja teško je dobiti utakmicu, pogotovo u gostima, rekao je trener Bosca Ivan
Tomas.
-Mislim da je utakmica sa obje strane bila stvarno dobra. Do zadnje minute jako smo se
borili. Zabok nas je premolio u produžetku te im čestitam na borbi i odličnoj igri, kazao je
igrač Bosca Luka Krajnović.
Statistika možete pogledati klikom na link

Snimka je dostupna  na webu
U poretku nalazimo se na desetom mjestu sa omjerom 1-4 (6 osvojenih bodova). Već u srijedu,
2. studenoga dočekujemo Alkar iz Sinja (šesto kolo). Igra se u Sportskoj dvorani Boško
Božić-Pepsi, a početak je u 18 sati.
Vrijedi istaknuti uvjerljive trijumfe Univers Bosca i kadeta Bosca u ZG prstenu.
U četvrtom kolu Druge muške košarkaške lige Centar Univers Bosco ugostio je novaka Larus
i slavio sa 80:64, čime je prekinuo niz od tri uzastopna poraza. Filip Radulović sa 23 i Marko
Vučić sa 22 poena bili su prva imena u rubrici strijelaca. Sljedeći susret je gostovanje kod Rudeš
Bulldogsa (peto kolo), a odigrat će se u ponedjeljak, 7. studenoga s početkom u 20 sati i 45
minuta.
U sedmom kolu Prve kadetske košarkaške lige Bosco je na gostovanju kod Mladosti slavio sa
čak 35 koševa razlike (63:98) te prvi krug natjecanja zaključio sa 4 pobjede i 3 poraza (11
osvojenih bodova). Istaknuo se Marat Kos sa 28 ubačaja. Idući nastup ima protiv Cedevite
Junior (osmo kolo), a taj ogled je također u gostima (igra se u nedjelju, 6. studenoga od 19 sati