Protiv Gorice ostvarili smo prvu pobjedu ove sezone u HT Premijer ligi

Bosco je stigao do prvog slavlja nakon tri godine izbivanja iz društva najboljih naše
košarke. U Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi svladali smo Goricu 82:78 (četvrto kolo HT
Premijer lige), čime smo prekinuli negativan niz (tri uzastopna poraza).
Poslije prvih 20 minuta imali smo +11 (44:33), da bi preostale dvije četvrtine bile napete,
neizvjesne i uzbudljive u rezultatskom smislu. Međutim, pokazali smo borbenost i karakter kada
je najviše trebalo te zasluženo osvojili prva dva boda.
Naš kapetan Luka Katura postigao je 21 koš i bio prvi strijelac našeg sastava.
-Ja bih svojim igračima čestitao na pobjedi. Mislim da smo odigrali korektnu i borbenu
utakmicu. Nadam se da će nam ova pobjeda puno značiti i da će nam podignuti
samopouzdanje pred sljedeće utakmice. Sigurno je da nam dolazi „lakši ždrijeb“, rekao je
trener Bosca Ivan Tomas.
-Jako smo ponosni i od početka sezone stvarno se trudimo na treninzima. Napokon je došlo
naše vrijeme i došla prva pobjeda. Nadam se da ćemo sve više rasti i ići u nove pobjede,
kazao je igrač Bosca Luka Krajnović.
Statistiku možete pronaći klikom na link.
Snimka utakmice nalazi se na webu.
U sljedećem, petom kolu gostujemo kod Zaboka. Odigrat će se u subotu, 29. listopada u
Gradskoj sportskoj dvorani Zabok s početkom u 19 sati.
Vrijedi izdvojiti dva dvoboja Univers Bosca i susret kadeta Bosca u ZG prstenu.
Univers Bosco, kojeg vodi Petar Babić imao je dva ogleda zaredom u nešto više od 24 sata
(Druga muška košarkaška liga Centar). Prošli petak bio je domaćin Zapadu (drugo kolo) i u
tijesnoj završnici izgubio 83:80. Leon Šljivarić sa 20 i Filip Radulović sa 18 poena bili su
najbolji pojedinci Universa u rubrici strijelaca. Nakon toga (prošle subote) gostovao je u
Zaprešiću kod Fortune (treće kolo). Nažalost, doživio je težak i uvjerljiv poraz (97:77) te je i
dalje bez pobjede (u poretku nalazi se na pretposljednjem, 11. mjestu sa omjerom 0-3 i 3
osvojena boda). Istaknuo se Marko Vučić sa 24 ubačaja. Novi nastup (četvrto kolo) ima protiv
novog člana Larusa u petak, 28. listopada (Sportski centar Univers u 19 sati i 20 minuta).
Kadeti i njihov trener Pavel Sovulj dočekali su Dinamo (šesto kolo Prve kadetske košarkaške
lige) te uvjerljivo slavili (106:87). U poretku nalaze se na četvrtoj poziciji sa 3 pobjede i 3 poraza
(9 osvojenih bodova). Marat Kos sa 29 koševa bio je prvo ime Bosca. Sljedeću utakmicu
(sedmo kolo) igraju protiv Mladosti u subotu, 29. listopada (Dom košarke Cedevita u 14 sati).