Ivan Tomas Bosco

Poraz od Dinama u polufinalu Kupa regije centar

U Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi 29.09.2021.je odigran susret trećeg kola (polufinala) regije Centar u sklopu Kupa Krešimira Ćosića između Bosca i Dinama. Pobjeda je pripala Dinamu rezultatom 65:72.

Nakon prvog poluvremena rezultat je bio 41:30 za Dinamo. U nastavku je Bosco uspio doći na 4 poena zaostatka i dovesti utakmicu u neizvjesnost, ali za preokret ovaj put nije bilo snage. Ovim porazom Bosco se oprostio od nastupa u Kupu za ovu sezonu.

Najefikasniji igrač Bosca bio je Luka Katura sa 13 koševa. Pratili su ga Ante Krapić sa 12 poena i Ante Smolić sa 11 ubačaja.

Čestitam Dinamu na zasluženoj pobjedi. Mislim da je Dinamo od početka utakmice bio bolji protivnik. Priznajem da kod nas ništa nije funkcioniralo i da ne mogu biti zadovoljan s obzirom kako smo odigrali,

kratak je bio trener Bosca Ivan Tomas.

Nakon poraza od Dinama, Bosco već za vikend ima novu utakmicu. Idući suparnik je bivši član HT Premijer lige Hermes Analitica u okviru drugog kola Prve muške košarkaške lige. Ogled je na rasporedu u subotu, 2. listopada u Košarkaškom centru Dražen Petrović s početkom u 18 sati.

Pripremio: Matej Kalem, Služba za medije KK Bosco