9. kolu I. juniorske lige

Juniori Bosca su u Školskoj sportskoj dvorani Boško Božić Pepsi nadigrali i uvjerljivo slavili protiv ekipe Mladosti u 9. kolu I. juniorske lige.

Igrači Bosca prikazali su odličnu igru i nakraju zasluženo slavili. Visokom pobjedom od čak 37 razlike juniori su došli do svoje sedme pobjede ove sezone te se trenutačno, uz odigranu utakmicu više od svojih rivala, nalaze na drugom mjestu prvenstvene ljestvice.

Bosco je utakmicu otvorio u visokom ritmu i s dvije pogođene vezane trice odlično ulaze u susret.
Unatoč tome Mladost nije dopustila našim igračima da već u tako ranoj fazi utakmice odu na
osjetniju prednost. U sedmoj minuti gosti dolaze do prvog vodstva na utakmici što je primoralo
trenera Bosca da pozove minutu odmora na kojoj je igračima ukazao da trebaju poboljšati igru u
obrani.

Boljom obranom te bržim protokom lopte u nastavku susreta Bosco vraća prednost na svoju stranu i na poluvrijeme odlazi s prednošću od četiri razlike (39:35).

U drugom dijelu utakmice igrači Bosca ponudili su još bolju i agresivniju igru što je rezultiralo sve
većim rezultatskim odvajanjem od ekipe Mladosti. Ne smanjujući kvalitetu igre Bosco u četvrtoj
četvrtini dolazi i do svoje najveće prednosti na susretu. Konačni rezultat utakmice bio je 102:65 za
Bosco.

Čestitamo našim igračima na pobjedi, a Mladosti želimo sreću u budućim utakmicama.

Najbolji igrač Bosca bio je Ante Čović koji je svojom odličnom prezentacijom bio jedan od
najzaslužnijih igrača za ovako visoku pobjedu. On je u slavlje Bosca ugradio 25 koševa.

Uz njega su se u ovoj utakmici još dodatno iskazali i Matej Akrap koji je ubacio 23 poena te Ivor Vušak i Dominik Lučić koji su dali po 14 koševa.