Bosco pobjedom otvorio novu sezonu Prve muške košarkaške lige

U dvorani 3 Sportskog centra Višnjik prekjučer je odigran dvoboj prvog kola nove sezone Prve muške košarkaške lige u kojem su se sastali Jazine Arbanasi i Bosco. Završilo je pobjedom gostiju od 13 koševa razlike (76:89).

Nakon prve četvrtine bilo je +15 za goste (19:34). U drugoj četvrtini domaćin je bio bolji sa 21:14 pa se odmor otišlo s prednošću gostujućeg sastava od +8 (40:48). U nastavku susreta Bosco nije ispuštao svoju prednost, a pitanje pobjednika riješio je u posljednjem, četvrtom periodu.

Kod Jazina najefikasniji je bio Marko Šarac sa 16 koševa. Kod Bosca najučinkovitiji je bio njegov imenjak Petrović, koji je postigao 21 poen. Bosco je protiv Jazina smanjio rezultat na 2:1 što se pobjeda tiče.

-Svaka utakmica na startu sezone je teška na svoj način. Većim dijelom utakmice mi smo odradili ono što smo dogovorili i pripremili u zadnja dva mjeseca. Čestitam svojim igračima na onome što su ispoštovali te na vrhunskoj borbi i zalaganju. Isto tako čestitam protivniku na dobroj igri i želim im sve najbolje u nastavku sezone, rekao je trener Bosca Luka Jovanović.

Detaljnu statistiku utakmice možete pronaći na LINKU.

Sljedeći prvenstveni ispit Bosco ima protiv zagrebačkog Dinama. Ogled je na rasporedu u nedjelju, 18. listopada u Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi s početkom u 18 sati.

Vrijedi spomenuti kako su kadeti Bosca došli do treće ovosezonske pobjede u sklopu četvrtog kola Prve kadetske lige. U Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi dočekali su kadete Dubrave i slavili sa 19 poena prednosti (88:69). Istaknuo se Luka Krajnović, koji je zabio 27 poena.

Čestitke kadetskoj i seniorskoj ekipi Bosca na ostvarenim pobjedama prošlog vikenda!

Pripremio: Matej Kalem