Bosco ipak nije uspio proći u drugi krug Kupa Krešimir Ćosić

U Domu košarke Cedevita preksinoć je odigran ogled četvrtog kola (finala) regije Centar u kojem su se sučelili Cedevita Junior i Bosco. Završilo je slavljem domaćina od 14 koševa razlike (99:85).

Poslije prve četvrtine bilo je +15 za domaći sastav (32:17). U drugoj četvrtini domaća momčad povećavala je svoju prednost i na odmor otišla s velikih +29 (63:34). Nastavak je donio formalnost i igralo se za rezultatski prestiž (pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon prvog poluvremena).

Kod Cedevite Junior najefikasniji je bio Šabić sa 22 koša, dok je kod Bosca najučinkovitiji bio Babić sa istim brojem poena (22).

Ovim porazom Bosco je prekinuo niz od tri uzastopne pobjede u ovoj regiji (Medveščak, Zrinjevac 1937, Samobor). Nažalost, nije uspio ostvariti ono što je htio i želio – osvajanje regije Centar, koje bi mu donijelo plasman u drugi krug Kupa Krešimir Ćosić, odnosno osminu finala.

-Odigrali smo korektan dvoboj u kojoj je protivnik bio bolji. Nadam se da ćemo se bolje pripremiti za sljedeći susret. Nakon velikog rezultatskog zaostatka na poluvremenu šanse za povratak bile su gotovo nemoguće, izjavio je igrač Bosca Luka Blažević.

Vrijedi istaknuti kako su kadeti Bosca upisali drugu pobjedu zaredom u sklopu drugog kola Prve kadetske lige. Na gostovanju kod kadeta Mladosti slavili su s uvjerljivih +32 (63:95). Najbolji pojedinac bio je Mihael Tomić, koji je zabio čak 34 koša.

Sljedeći vikend (10. listopada) počinje nova sezona Prve muške košarkaške lige. Bosco u prvom kolu gostuje kod Jazina-Zadar 2.

Sretno Boscu na startu nove prvenstvene sezone te se nadamo dobrim rezultatima!

Pripremio: Matej Kalem