Bosco četvrti na turniru u Zaboku

U Sportskoj dvorani Zabok jučer je odigran ogled za treće mjesto 35. izdanja Memorijalnog košarkaškog turnira Ivan Goluban-Katran između Hermes Analitice i Bosca. Utakmica je završila uvjerljivom pobjedom Crvenih od 24 koša razlike (92:68).

U prvoj četvrtini Analitičari su bili bolji sa +3 (21:18). Druga četvrtina bila je puno bolja za Bosco, koji je na odmor otišao s prednošću od četiri poena (40:44). Treću četvrtinu Crveni su dobili sa 29:9 i time riješili pitanje pobjednika. Posljednji, četvrti period bio je samo formalnost. Hermes Analitica osvojila je treću poziciju, dok je Bosco svoj nastup zaključio na zadnjem, četvrtom mjestu.

Kod Hermesa najefikasniji su bili Brčić i Krapić sa 15 koševa, a kod Bosca najučinkovitiji je bio Petrović sa 14 poena.

-Turnir u Zaboku nam je dobro došao da se uigramo. Protiv Zaboka i Hermesa u drugom poluvremenu griješili smo u napadu te obrani. Protiv Medveščaka pokušat ćemo što bolje odigrati i greške smanjiti na minimum, rekao je igrač Bosca Luka Krajnović.

Bosco danas s početkom u 20 sati i 15 minuta igra utakmicu prvog kola (osmine finala) regije Centar u sklopu Kupa Krešimir Ćosić. Suparnik je Medveščak, a dvoboj će se održati u Sportskoj dvorani paviljona 25 Zagrebačkog Velesajma. Ukoliko Bosco pobijedi i prođe, u drugom kolu ide na pobjednika susreta Zrinjevac 1937Podsused.

Sretno Boscu i nadamo se pobjedi te prolazu dalje!

Pripremio: Matej Kalem