Prva muška košarkaška liga: Bosco uvjerljiv protiv Sesveta

U Sportskoj dvorani Jelkovec jučer je odigran dvoboj 16. kola Prve muške košarkaške lige između Sesveta i Bosca. Uvjerljiva pobjeda pripala je izabranicima Jakše Vulića, a završilo je +23 (83:106).

Prva četvrtina okončana je sa šest koševa razlike (25:31). U drugoj četvrtini gosti su bili bolji 24:21 tako da se na odmor otišlo sa devet poena prednosti (46:55). Nastavak se pokazao kao formalnost jer je gostujući sastav riješio pitanje pobjednika i susret mirno priveo prema kraju.

Najbolji igrači ogleda bili su Dario Papak, koji je postigao 21 koš za Sesvete i Ante Krapić sa 27 poena kod Bosca.

-Generalno gledano, mislim da je naša pobjeda zaslužena. Kao u prethodnim utakmicama imali smo period gore-dolje i neke segmente, koje nismo odradili kako bi htjeli. Nekoliko puta istaknuo sam da nas čeka dosta posla. U napadu kvaliteta nije sporna jer tu dolazimo do određenog broja poena. Međutim, sa obranom ne mogu biti zadovoljan. U tom dijelu igre očekuje nas puno posla ako želimo biti konkurentni, rekao je trener Bosca Jakša Vulić.

-U prošlom kolu izgubili smo od Ribole Kaštele u gostima. Tamo smo olako ušli u utakmicu i radili puno pogrešaka. Protiv Sesveta dogovorili smo se da to više ne radimo nego da pokušamo održati razliku. Na parketu dokazali smo kvalitetu zahvaljujući dobrim pristupom. Zadovoljni smo pobjedom, a protiv Cedevite Junior pružit ćemo što bolji otpor, kazao je igrač Bosca Ante Krapić.

Detaljna statistika utakmice može se pronaći na LINKU.

U poretku Bosco je trenutačno na drugom mjestu sa deset pobjeda i šest poraza, što donosi 26 osvojenih bodova. Idući prvenstveni ispit je gostovanje kod Cedevite Junior.

Dečki, čestitke na pobjedi i sretno do kraja sezone!

Pripremio: Matej Kalem