Prva muška košarkaška liga: Bosco bio blizu pozitivnog rezultata na Kajzerici, ali ipak nije uspio

U Domu košarke Cedevita jučer je odigran derbi između vodeće Cedevite Junior i petoplasiranog Bosca. U neizvjesnoj završnici pobjeda je otišla na domaću stranu (90:88).

Prva četvrtina pripala je domaćinu (27:25). U drugom periodu bilo je izjednačeno (23:23) tako da se na odmor otišlo sa dva koša razlike (50:48). U trećem razdoblju gosti su bili bolji (17:23) pa je rezultat glasio 67:71. U posljednjoj četvrtini domaći sastav je košem Mateja Bošnjaka došao do pobjede.

Najbolji pojedinci ogleda bili su Petar Ogrizović sa 18 koševa kod Cedevite Junior i Hrvoje Puljko sa 22 poena kod Bosca.

-Čestitke za obje momčadi. Utakmica je zbilja bila dobra. Više-manje cijeli tijek utakmice bio je na dva posjeda. Na kraju Cedevita je imala više sreće, iako mislim kako naša pobjeda ne bi bila nezaslužena. Ovakvi minimalni porazi mogu nas koštati plasmana u doigravanje. Međutim, ne mogu biti nezadovoljan kako smo odigrali. Preostaje nam još pet kola u kojima ćemo pokušati ostvariti maksimalan broj pobjeda, čime bi došli do pozicije za play-off, istaknuo je trener Bosca Jakša Vulić.

Detaljna statistika susreta može se naći na LINKU.

U poretku Bosco je na petom mjestu sa deset pobjeda i sedam poraza, što donosi 27 osvojenih bodova. Idući prvenstveni dvoboj je protiv Zapruđa u Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi.

Dečki, šteta, ali glavu gore! Sretno u preostalih pet kola do kraja!

Pripremio: Matej Kalem