Bosco teško poražen na turniru u Zaboku

U Sportskoj dvorani Zabok sinoć je odigran susret polufinala 35. izdanja Memorijalnog košarkaškog turnira Ivan Goluban-Katran u kojem su se sastali Zabok i Bosco. Završilo je uvjerljivom pobjedom domaćina od 23 koša razlike (91:68).

U prvoj četvrtini domaći sastav bio je bolji sa +9 (20:11). Druga četvrtina također je pripala domaćoj momčadi, koja je na odmor otišla s prednošću od 12 poena (45:33). U nastavku domaća ekipa nije dopustila rezultatski preokret i potpuno zasluženo plasirala se u finale.

Kod Zaboka najefikasniji je bio Šime Lisica sa 18 koševa, dok je kod Bosca najučinkovitiji bio Marko Petrović sa 17 poena.

-Borili smo se, ali Zabok je u boljoj formi u odnosu na nas. Dali smo sve od sebe i nadam se da će sljedeći put biti bolje. Protiv Hermes Analitice nadamo se pobjedi i da ćemo odigrati bolje nego protiv Zaboka, kazao je igrač Bosca Mihael Tomić.

Bosco danas s početkom u 17 sati igra utakmicu za treće mjesto. Protivnik je Hermes Analitica, koja je u polufinalu izgubila od Dubrave Furnir 89:84.

Sretno Boscu u pohodu na osvajanje “bronce”!

Pripremio: Matej Kalem