Bosco ostvario pobjedu na startu 2021. godine

U Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi jučer je odigran susret 11. kola Prve muške košarkaške lige između Bosca i Dubrovnika. Pobjeda je otišla na stranu domaćina, a završilo je sa 14 koševa razlike (89:75).

Prvi period Bosco je dobio sa +9 (24:15). U drugoj četvrtini povećao je rezultatsku razliku tako da se na odmor otišlo sa 12 poena prednosti (44:32). U nastavku bilo je rezultatske neizvjesnosti, pogotovo u posljednjem razdoblju. Međutim, Bosco je pokazao svoju kvalitetu i ostao među prve četiri momčadi, koje idu u doigravanje.

Najbolji akteri ogleda bili su Petar Babić sa 17 poena kod Bosca i Mateo Vidović, koji je postigao 21 koš za Dubrovnik.

Vrijedi istaknuti kako je Bosco vodio novi trener Jakša Vulić, kojemu je ovo bio debi na klupi. Nakon utakmice izjavio je sljedeće:

-Prije utakmice imao sam dilemu u smislu što mogu očekivati od momčadi pošto sam kratko vrijeme s njima. Mogu reći da sam zadovoljan i ugodno iznenađen kako smo reagirali. Čestitam igračima na dobroj igri i pobjedi. Međutim, pred nama je puno posla. Ima stvari, koje bi željeli unaprijediti. Do sljedeće utakmice imamo desetak dana. To je dovoljno vremena da dignemo razinu naše igre, rekao je Vulić.

Igrač Bosca Mihael Tomić kratko se osvrnuo na ovu utakmicu.

-Utakmica je bila dobra. Pobjeda nam je trebala nakon poraza od Kvarnera 2010 i Cedevite Junior, kazao je Tomić.

Detaljna statistika utakmice može se naći na LINKU.

U poretku Bosco se vratio na treće mjesto sa sedam pobjeda i četiri poraza, što donosi 18 osvojenih bodova. Sljedeća utakmica je protiv Jazina-Zadar 2. Poznat je termin – iduća subota u Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi s početkom u 16 sati i 30 minuta.

Čestitke Boscu na pobjedi i sretno dalje u prvenstvu!

Pripremio: Matej Kalem