KUP KREŠIMIRA ĆOSOĆA

Košarkaši Bosca oprostili su se od daljnjeg natjecanja u SuperSport kupu Krešimira Ćosića.
U gradskom dvoboju pobjeda je pripala momčadi Cedevite Junior. Semafor se zaustavio na rezultatu 87:97 (21:25, 24:26, 15:31, 27:15).
Ivan Tomas, trener Bosca:
Najprije bih čestitao Cedeviti Junior na prolasku u polufinale. Smatram da smo odigrali jako dobru utakmicu, pogotovo nakon zadnjih nekoliko loših partija. Momci su se danas digli i dali svoj maksimum i s te sam strane zadovoljan.
Iako su „Vitamini“ bili favorit u ovom ogledu zbog izvrsnih partija u prvenstvu, momčad Ivana Tomasa prikazala je dobru igru i požrtvovnost na terenu te tako odlično parirala Cedeviti u prvome poluvremenu.
Na parketu su pokazali da su dobar protivnik, izmjenjujući vodstvo s Cedevitom do sredine druge četvrtine, kada Cedevita polako počinje povećavati prednost.
S četiri „trice“ nasuprot jedne Cedevitine u prvoj četvrtini i sa par dobrih akcija Šljivarića, Krajnovića i Matića rezultatski smo bili uz bok susjedima s Velesajma.
Luka Krajnović Bosco
Luka Krajnović:
Igrali smo jako dobru utakmicu pogotovo nakon teškog poraza od Cibone. Ušli smo čvrsto, ali znamo da je Cedevita Junior jedna od najboljih ekipa ove sezone.
U drugoj četvrtini s dva slobodna bacanja Matić smanjuje zaostatak. Matić nastavlja s izvrsnom igrom te polaganjem za 2 poena, a zatim i tricom donosi novu prednost Boscu.
Mladen Primorac polagnjem održava prednost naše momčadi, ali nakon toga Cedevita više ne daje priliku za vodstvo.
Uz tri ubačaja za 3, Juriča, Radulovića i Krapića bili smo za petama Cedeviti, ali ipak ne dovoljno. Na predah se otišlo rezultatom 45:51.
U drugom poluvremenu Cedevita povećava prednost i polako privodi susret kraju. U zadnjoj četvrtini Bosco se sa tri trice ipak približava. Posljednje poene za našu momčad ubacio je Marat Kos, mladi kadet Bosca, čime utakmica završava rezultatom 87:97.
Ivan Tomas stožer Bosco
Što se same utakmice tiče, kvalitetniji su i krupniji. U nekim njihovim kriznim momentima u prvom poluvremenu odreagirao je Kruno Simon. Drago mi je da se nakon -20 nismo raspali što nam se znalo događati ove godine.
Odigrali smo borbeno i na kraju odigrali čisto pristojnu utakmicu.
U redovima BoscaAnte Krapić i Luka Krajnović su postigli po 14, Mladen Primorac 13, Marko Jurič 12, a Andrej Matić i Petar Babić po 11 poena.
Predstoji nam borba za opstanak u HT Premijer ligi. Kature neće biti mjesec dana, nedostaje nam i Babić. Nedostaju i na treningu koji je bez njih preslab, i onda stvari na utakmici ne funkcioniraju.
Čestitao bih mojim momcima na borbi i nadam se da  ćemo tako od sada i dalje igrati i upisati još koju pobjedu.