Seniori upisali novu pobjedu

Danas je odigrana posljednja domaća seniorska utakmica u ovoj kalendarskoj godini u SŠD Boško Božić Pepsi protiv ekipe KK Zapruđe.

Utakmicu je s dvije trice otvorio Dino Cinac čime nam je dao prednost od 6:0. Puou i Cinac odveli su nas na +9 poena (14:5). Od tog trenutka gosti su napravili seriju 10:1 za dolazak u rezultatski egal (15:15). Prva četvrtina završila je rezultatom 21:17 za Zapruđe.

U drugom periodu se igralo koš za koš, ali ne zadugo. Zapruđe je tricama osigurao vodstvo od +9 poena (26:20). Kod rezultata 38:26 za goste, Bosco je napravio seriju 6:0 za -6 (32:38). Tu seriju prekinuo je Gašparac, koji je realizirao dva slobodna bacanja (32:40). S rezultatom 40:34 za Zapruđe otišlo se na odmor. Što se strijelaca za prvo poluvrijeme tiče, kod Bosca najefikasniji su bili Dino Cinac i Luka Katura sa 13 koševa, dok su kod Zapruđa najučinkovitiji bili Niko Gril i Kristijan Joksimović sa 11 poena.

U nastavku Cinac, Puou i Katura kreirali su seriju 6:0 za izjednačenje (40:40). Tu seriju zaustavio je Raič (40:42), da bi Penić realizirao jedno od dva slobodna bacanja (40:43). Cinac je realizirao dva slobodna bacanja (42:43), a Katura jedno od dva (43:43). Nakon toga serija Zapruđa 5:0, a zasluge za to ima Gašparac, koji je pogodio dvicu i tri slobodna bacanja (43:48). Zahvaljujući Cincu i Katuri, Bosco je došao na samo -3 (45:48), iako je moglo biti -1 da su u obje situacije realizirana dva slobodna bacanja. Paško Vrlika postigao je svoje prve koševe (trica i dodatno slobodno bacanje) zahvaljujući osobnoj pogrešci Cinca, ujedno isključujućoj (45:52). Katura je postigao četiri uzastopna koša (dvica i slobodna bacanja) za -3 (49:52). Treća četvrtina okončana je rezultatom 54:54.

Posljednji period igre bio je neizvjestan do samoga kraja kada su Katura i Puou za nas izborili prednost od +4 (71:67) . Vidović je realizirao tricu čime je zaključena utakmica rezultatom 74:67 za naše momke.

Za Bosco je najviše poena postigao Luka Katura (30), a prate ga Dino Cinac s 18 i Makur Mabor Manyoun Puou s 12 poena. Kompletnu statistiku utakmice možete pronaći na LINKU.