Seniori upisali dvanaestu pobjedu

Derbi kola u Sportskoj dvorani Boško Božić Pepsi u Trnskom. Sastali su se Bosco i Samobor, drugi i četvrti na prvenstvenoj ljestvici. U prvom ogledu odigranom u Samoboru Bosco je slavio sa 78:77 i tom pobjedom počelo je razdoblje uzdizanja prema gornjem dijelu ljestvice. Nakon 16 odigranih kola Prve muške lige Bosco ima 11 pobjeda i 5 poraza, a Samobor 9 slavlja i 7 izgubljenih susreta. Vrijedi spomenuti kako je za Samobor ovo druga uzastopna utakmica u gostima i kako je za Samoborce nastupao bivši igrač Bosca Danko Branković.

Početak utakmice krenuo je realiziranim slobodnim bacanjima Marina Zrnića (2:0). Samobor je brzo odgovorio preko kapetana Matea Gionechettija Prahina (2:2). Igralo se koš za koš, a Bosco je prvo rezultatsko odvajanje napravio četiri i pol minute prije kraja prve četvrtine kada je vodio 13:12. Tada je napravio seriju 8:0 za +9 (21:12). Filip Radulović je pogođenom dvicom prekinuo tu seriju (21:14). Nakon toga opet razdoblje poen za poenom, a prva četvrtina završila je rezultatom 30:17 za Bosco.

Druga četvrtina krenula je periodom koš za koš. Bosco je kod rezultata 34:21 kreirao seriju 7:0 za najvećih +20 (41:21). Tu seriju prekinuo je Josip Škara (41:23), ali nakon toga ponovno se igralo poen za poen. S rezultatom 52:30 za Bosco otišlo se na odmor. Što se strijelaca za prvo poluvrijeme tiče, kod Bosca najefikasniji su bili Hrvoje Puljko, Makur Mabor Manyoun Puou i Zrnić sa 12 koševa, dok je kod Samobora najučinkovitiji bio Škara sa devet poena.

U nastavku Bosco je riješio pitanje pobjednika i mirno priveo utakmicu kraju. Sada se nalazi na omjeru 12-5 i ostao je na drugom mjestu, što znači da je teoretski osigurao plasman u doigravanje za HT Premijer ligu. S druge strane, Samobor je na skoru 9-8 i u posljednjih pet kola predstoji mu neizvjesna te teška borba za play–off.

Detaljnu statistiku ovog susreta možete pogledati na LINKU.

Pripremio: Matej Kalem