Seniori slavili u Splitu protiv Universitasa

Proteklog vikenda su odigrane utakmice 16. kola Prve muške lige. Bosco je tim povodom gostovao kod splitskog Universitasa. U prošlom ogledu između Bosca i Universitasa odigranom 2. studenoga prošle godine Universitas je slavio sa 75:72 i to nakon preokreta u posljednjoj četvrtini.

Bosco u prvih deset minuta današnjeg susreta nastupa odlično i vodi rezultatom 32:17. U igri se ističe Hrvoje Puljko koji je u prvom periodu postigao pet trica. Ekipe na poluvrijeme odlaze s rezultatom 46:33 u našu korist.

Domaćin se u nastavku igre nije mogao obraniti. Bosco u 32. minuti igre pravi seriju od 17:0. Konačan rezultat susreta je 84:59.

Najveći broj poena postigao je Hrvoje Puljko (31), a prati ga Makur Puou s 14 i Vito Porobić s 13 poena. Detaljnu statistiku susreta možete pronaći na LINKU.

U sklopu sljedećeg kola dolazi nam ekipa Samobora koja se trenutno nalazi na četvrtom mjestu na ljestvici sa 9 pobjeda i 7 poraza.