Seniori prekinuli niz pobjeda

Ekipa Bosca je u sklopu 18. kola Prve muške lige gostovala u Kaštel Sućurcu. U prošlom međusobnom susretu pobjedu je odnio Bosco, a rezultat je nakon odigranih produžetaka iznosio 103:98.

Utakmicu je otvorio Mateo Vidović pogotkom za 2 poena, a zatim mu se priključuje Hrvoje Puljko čime Bosco dobiva vodstvo od 0:4. Vodstvo nije dugo potrajalo. Domaća ekipa odlično ulazi u utakmicu i na prvu pauzu između četvrtina odlazi s 6 poena razlike (24:18).

Druga četvrtina je bila neizvjesna sve do samoga kraja. Ekipa Bosca je u posljednjih dvije i pol minute napravio seriju od 4:12 i preokrenula vodstvo domaćina (38:34) pretvorila u svoje. Momčadi su na poluvrijeme otišli s rezultatom od 42:46.

Bosco je u trećem perioda došao do svog prvog dvocifrenog vodstva (44:45), rezultat je nešto kasnije iznosio 50:60. Domaća ekipa za kraj perioda pravi seriju od 10:0 i na pauzu odlaze s izjednačenim rezultatom.

Četvrti period igre Bosco otvara mini serijom od +5 poena, ali domaćin se vrlo brzo vraća u igru. Kapetan Kaštela Toni Biočić u trećem periodu postiže zavidnih 14 od ukupnih 17 poena. Ekipa Ribola Kaštel upidala je svoju desetu pobjedu u ovoj sezoni. Susret je završen rezultatom 96:88.

Igrač s najviše postignutih poena na utakmici je Hrvoje Puljak (27p), a prati ga Marin Zrnjić s 25 poena. Detaljniju statistiku susreta možete pronaći na LINKU.

U sklopu 19. kola Prve Muške lige ekipa Bosca gostuje u Puli.